Repertoár > Já bych rád k Betlému

Autor: František Kadlec

Trvání: 60 minut

od tří let

Autor: František Kadlec

Loutky a výprava: Rozárka Valenová

Hudba: Josef Vondráček

Režie: František Kadlec

Vánoční příběh o narození Ježíška doprovázený lidovými koledami

O hře

Hra je převyprávěním biblického vánočního příběhu o narození Ježíška formou srozumitelnou těm nejmenším divákům. Vedle pastýřů, Tří králů a dokonce i loupežníků putujících do Betléma s dárky pro malého Ježíška, se setkáme i s nezbedným Raráškem, který se bude snažit poutníkům všechno pokazit. Naštěstí je tu Anděl, který nakonec vše uvede na pravou míru.

O autorovi

František Kadlec je členem hereckého souboru divadla Říše loutek. Jako bývalý pedagog se v této své jevištní prvotině rozhodl oslovit právě nejmenší děti, které prožívají vánoční svátky snad nejplnější silou svého vnímání. Tvůrčí partnerkou mu byla divadelní kolegyně a výtvarnice Rozárka Valenová. Oba pocházejí z Východních Čech, z oblasti s hlubokou betlemářskou tradicí, což se výrazně projevilo i na výtvarném řešení loutek.

Zajímavosti

Hra se snaží zapůsobit na diváky všemi prvky charakteristickými pro české lidové Vánoce. Proto jevištní dekorace působí jako by byla upečena z perníku a celé představení je prostoupeno těmi nejkrásnějšími a nejznámějšími vánočními koledami, které si mohou děti společně s rodiči zazpívat.Hra je hrána marionetami a je vhodná pro děti od tří let