Repertoár > Kašpárek v pekle

Autor: Jiří Žáček

Trvání: 70 minut

děti od 3 let

Loutky a výprava: Bohumír Koubek

Hudba: Vadim Petrov

Režie: Josef Pikner

O hře

Princezna Majdalenka se omylem dostane do pekla. Kašpárek, vždy připraven přispěchat na pomoc každému, kdo je v nebezpečí, se se svým kamarádem Honzou vydá princeznu osvobodit. Přijďte se podívat, jestli se našim odvážným hrdinům s pomocí chytrosti podaří nad všemi čerty vyzrát a jak to všechno dopadne.

O autorech

Jiří Žáček (*1945) je známý český spisovatel a básník. Jeho tvorba je plná humoru a krásné češtiny. Významnou část své práce věnoval dětem, například slabikář, básničky, říkanky a pohádky.

Vadim Petrov (*1932) je významný hudební skladatel, klavírista a pedagog. Nejznámější je jeho hudba pro film, divadlo a televizní pohádky nebo večerníčky.

Bohumír Koubek, akademický sochař (*1931) je výtvarníkem, řezbářem, scénografem, loutkohercem a režisérem, tvůrcem mnoha krásných loutek. Jako dlouholetý člen divadla Říše loutek byl i jeho uměleckým vedoucím v letech 1957 až 1971.

Zajímavost

Kašpárek byla nejpopulárnější figurka loutkových představení  zvláště v první polovině minulého století. Malý postavou, ale udatný, vtipný a veselý. Že si dokáže získat oblibu i u dnešního dětského diváka, svědčí úspěšnost této inscenace, kterou hrajeme již více než deset let.