Repertoár > O Koblížkovi a O Budulínkovi

Autor: Táňa Zlesáková, Hana Dotřelová

Trvání: 55 minut

děti od 3 let

O hře

O Koblížkovi
Táňa Zlesáková

Babička upekla dědečkovi koblížek. Dala ho na okénko vychladnout a odešla s dědečkem do lesa na maliny. Nafoukaný Koblížek babičce a dědečkovi uteče do světa. A jak dopadne jeho putování, uvidíte v naší pohádce.

O Budulínkovi
Hana Dotřelová

Lstivá liška si odnese Budulínka do své nory, aby si hrál s jejími liščaty. Myslíte, že babička a dědeček Budulínka zachrání? Přijďte se podívat na naší pohádku.

O autorovi hudby

Skladatel Karel Trumm složil hudbu pro Říši loutek již ke třem inscenacím – Pekelná nuda, Čert a Káča a nové představení O Koblížkovi a O Budulínkovi. Řadu let působil jako klavírista a korepetitor v Divadle na Vinohradech a také spolupracoval (jako autor scénické hudby) s činoherními i  loutkovými divadly po celé České republice, např. Divadlo Spejbla a Hurvínka, Divadlo Radost, Ha-divadlo, Divadlo v Dlouhé, Činoherní studio Ústí nad Labem. Dlouhá léta se věnoval (a stále věnuje) grafickému designu a reklamě. Ilustroval také několik knížek, mimo jiné i s divadelní tematikou. Po hudbě, lidech a atmosféře v divadlech se mu ale stále stýská, a proto s radostí přijal nabídku zkomponovat hudbu k nové pohádce O Koblížkovi a O Budulínkovi.