Repertoár > O nezbedných kůzlátkách

Autor: Hana Dotřelová, Táňa Zlesáková

Trvání: 60 minut

děti od 3 let

Loutky a výprava: Irena Marečková

Hudba: Ivan Hlas, Norbi Kovács

Režie: Hana Dotřelová

O hře

V malém domečku bydlí máma koza se svými kůzlaty Bradáčkem, Trkáčkem a Bělinkou. Protože má hodně práce, musí nechávat kůzlata samotné doma. Ta nesmí nikomu otvírat, jenom mamince. Zlý vlk chce kůzlátka sníst, a tak se vydává za mámu kozu. Kůzlátka zlému vlkovi otevřou a příliš pozdě pochopí, že vlk jejich máma není. Vlk strčí Bradáčka a Trkáčka do pytle,  jenom Bělinka se zachrání. Máma koza se vrací domů a Bělinka ji vypráví, jak je vlk ošálil. Ještěže medvěd Michal se svým synkem Míšou vlka dohonili. Trkáček a Bradáček jsou živi a zdrávi, vlk je potrestán a všechno dobře dopadne.

O autorkách

Táňa Zlesáková a Hana Dotřelová jsou dlouholeté členky divadla.  Pohádka o kůzlátkách je jejich první společná  práce. Táňa Zlesáková je loutkoherečka, která v divadle patří k nejlepším. Hana Dotřelová se kromě loutkoherectví také zaměřila na režii. Pohádka O nezbedných kůzlátkách je její čtvrtou režií.

Zajímavost

Hudbu k pohádce společně složili Ivan Hlas a Norbi Kovács. Pro Ivana Hlase to byla, jak sám říkal, výzva. Nikdy totiž nepsal hudbu pro děti a navíc pro loutkové divadlo. Kromě toho napsal a nazpíval závěrečnou písničku.